Інвентаризація на складах
  • Вважаємо склади всіх типів, класів та способів зберігання на території України;
  • Працюємо 24/7 у зручному для Вас режимі;
  • Впроваджуємо адресне зберігання до системи обліку, навчаємо персонал роботи із системою;
  • Налагоджуємо логістику складу, підвищуємо швидкість та ефективність операційних процесів;
  • Проводимо інвентаризацію за авторською технологією.
Інвентаризація на складах
Перед плановою інвентаризацією керівник видає відповідний наказ чи постанову, положеннями якої регламентуватиметься облікова робота. Після цього призначається комісія, до якої входять, крім керівництва та представника головного бухгалтера, представники всіх підрозділів складського комплексу: охорони, громадськості, складських працівників та інші.

На початок інвентаризації на складі первинна документація повністю повинна перебувати у бухгалтерії та бути проведена за базою даних. Саме з цією базою даних і звіряється фактична кількість товару, що знаходиться на складі.

Під час інвентаризації склад припиняє приймати та відвантажувати товар до її закінчення. Сама інвентаризація може проводитися вручну, що довго і не ефективно, або за допомогою бази даних та зчитування штрих-кодів з товару, що дуже прискорює процес. Про всі факти невідповідності матеріально відповідальні особи повідомляють призначену комісію. Якщо розбіжностей багато, і вони великі, рекомендується призначити перевірку результатів інвентаризації чи перерахунок фактичної кількості товару.
Після закінчення перерахунку товару складається підсумкова відомість, у якій результати інвентаризації виводяться у грошовому еквіваленті. У цьому відразу визначається недостача чи економія. Якщо будь-який із цих показників досить великий, це є приводом для початку перевірки діяльності складських працівників службою безпеки.
Будь-який склад рано чи пізно вимагає перевірки на відповідність фактичної кількості товарів та кількості, зазначеної у звітній документації. Як правило, вони не завжди збігаються з різних причин: помилки співробітників під час складання документів, псування товарів, зміна ваги сипких та інших видів товарів з часом і навіть крадіжка, яка є звичайним явищем там, де неможливо відстежити кожну одиницю продукції в реальному часі. Саме тому періодично призначається інвентаризація товарів складі.
Кінцевий етап інвентаризації
Порядок інвентаризації
Інвентаризація проводиться на будь-яких складах, де можуть зберігатися матеріально-товарні цінності:
  • Інвентаризація товарів та тари на оптових складах.
  • Інвентаризація палива на складі ПММ.
  • Інвентаризація зерна на складах та елеваторах.
  • Інвентаризація на аптечних складах. Та інші види.
  • Інвентаризація проводиться щонайменше один раз на рік, проте на практиці більшість складів, на яких зберігаються транзитні вантажі, роблять це набагато частіше.