Бізнес успішно зростає, розвивається, але в певний момент Власник компанії розуміє, що прибуток компанії внаслідок будь-яких причин менший за очікуваний.
Причина подібного роду ситуацій пов'язана саме з тим, що через свою максимальну зайнятість у вирішенні основних завдань і досягнення бізнес-цілей часу на непрямі завдання у Власників компаній не залишається, або ж їм не приділяється належна увага внаслідок своєї завантаженості. Через війну непрямі завдання переважно відходять другого план.
Одним із таких завдань є процедура проведення інвентаризації.
Дані завдання переважно перекладають на бухгалтерів, працівників підприємства, магазину, заводу, складу, внутрішні ревізійні, контролюючі відділи тощо.
Усім нам чудово відомо, що практично на всіх підприємствах працюють так звані «умільці», які шукають шляхи збільшення свого заробітку шляхом різних махінацій. І проведення інвентаризації за фактичною наявністю товарно-матеріальних цінностей є однією з основних можливостей отримання додаткового «заробітку». За фактом, у таких схемах найчастіше можуть бути задіяні як рядові співробітники, так і співробітники, аж до керівників відділів, які їх контролюють.
Подібні махінації призводять до того, що Власник підприємства насправді не володіє повною та достовірною інформацією про фактичний стан справ на його підприємстві. У результаті Власник зазнає суттєвих фінансових збитків, причини яких встановити ніхто не може або не хоче.
Інвентаризація є просто необхідним і незамінним, безальтернативним важелем у руках керівництва підприємства у сфері управління матеріальними ресурсами. Завдяки коректно проведеній інвентаризації, Ви зможете володіти повною та достовірною інформацією про фактичну наявність майна компанії, всі недостачі та надлишки, пересорт і т.д., так само Ви зможете зробити остаточні та правильні висновки про компетентність Вашого персоналу у виконанні поставлених перед ним завдань, а також провести ротацію персоналу при виявленні несумлінних співробітників.